

























SAVE £50
Enhance your home theatre experience with the Sony SARS8.CEJ Wireless Rear Speakers in sleek black. These speakers deliver powerful, immersive sound that will make you feel like you're right in the middle of the action.
Key features include:
- Wireless connectivity for easy setup and placement
- Compact and stylish design that blends seamlessly into any home decor
- High-quality sound reproduction for a truly cinematic experience
- Compatible with a wide range of Sony home theatre systems
- Easy to install and set up, no complicated wiring required
| Manufacturer | Sony |
|---|---|
| GTIN | 4548736165694 |
| Colour | Black |
| Model Number | SARS8.CEJ |
| Key Feature 1 | 360 Spatial Sound Mapping and IMAX Enhanced |
| Key Feature 2 | Shaped and finished to blend seamlessly with our latest soundbars |
| Key Feature 3 | BRAVIA Connect app |
| Product Type | Soundbar |
| Product Dimensions | 20.2cm x 11.6cm x 11.6cm |
| Product Range | Room To Room |
| Bluetooth | Yes |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any warranty claim |
| Wi-Fi | Yes |
| Depth | 11.6 cm |
| Features | 360 Spatial Sound Mapping and IMAX Enhanced, Shaped and finished to blend seamlessly with our latest soundbars, BRAVIA Connect app |
| Height | 20.2 cm |
| Product Category Group | CE |
| PSTI Compliance | <p>PSTI Compliance - <a href="https://euronics.a.bigcontent.io/v1/static/SONSARS8CEJ_PSTI" target="_blank">Download certificate</a></p> |
| Colour Group | Black |
| Smart App Control | Sony BRAVIA Connect app |
| Shipping Height | 39.5 cm |
| Shipping Weight | 4 kg |
| Shipping Depth | 17 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Width | 34.2 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Width | 11.6 cm |
Sony SARS8.CEJ Home Theatre / Wireless Rear Speakers - Black
- Warranty 1 Year

