







| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| GTIN | 4242003878378 |
| Model Number | KU21WAHG0G |
| Key Feature 1 | Adjustable temperature |
| Key Feature 2 | Dual temperature zone |
| Key Feature 3 | Holds 44 bottles |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 38 dB |
| Product Type | Wine cooler |
| Product Dimensions | 81.8cm x 59.8cm x 58.1cm |
| Product Range | Integrated Wine Coolers |
| Installation Type | Built In |
| Warranty Information | to register the warranty, please call 0800 519 2116 |
| Net Total Capacity | 120 L |
| Additional Information | Optical and acoustical door open warning system, Interior ventilator, Door aperture angle 115°, Annual Energy Consumption: 130 kWh/a, 5 PC bottle shelves for 0,75 l |
| Climate Class | SN/ST |
| Depth | 58.1 cm |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Features | Adjustable temperature, Dual temperature zone, Holds 44 bottles |
| Height | 81.8 cm |
| Product Category Group | MDA |
| Weight | 41 kg |
| Width | 59.8 cm |
Siemens KU21WAHG0G Wine Cooler
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year

