













| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Model Number | URPD365I |
| Energy Rating | D |
| Key Feature 1 | Touch & Swipe display ? Operate fridge with ease |
| Key Feature 2 | Soft System door ? Ensures gentle silent closing |
| Key Feature 3 | Glass Line shelves ? Offer sturdy stylish storage |
| Product Type | Larder Fridge |
| Product Dimensions | 81.9cm x 59.7cm x 55.6cm |
| Product Range | Integrated Larder Fridges |
| Installation Type | Built-Under |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Additional Information | Replaceable door seal, Sabbath Mode, Super Cool |
| Certifications & Standards | CE-UKCA |
| Depth | 55.6 cm |
| Features | Touch & Swipe display ? Operate fridge with ease, Soft System door ? Ensures gentle silent closing, Glass Line shelves ? Offer sturdy stylish storage, Display lock and alarm ? Keep contents secure |
| Height | 81.9 cm |
| Key Feature 4 | Display lock and alarm ? Keep contents secure |
| Product Category Group | MDA |
| Shipping Height | 89 cm |
| Shipping Weight | 41.8 kg |
| Shipping Depth | 71 cm |
| Shipping Width | 61.5 cm |
| Weight | 39.9 kg |
| Width | 59.7 cm |
Liebherr URPD365I Built-Under Larder Fridge with Touch
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


