

















| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Colour | White |
| Model Number | TK14VD00 |
| Energy Rating | D |
| Key Feature 1 | Touch Control ? Adjust temp with a light tap |
| Key Feature 2 | LED Side Lighting ? Brightens interior for visibility |
| Key Feature 3 | Ergonomic Handle ? Opens fridge with ease |
| Noise Level | 34 dB |
| Product Type | Larder Fridge |
| Product Dimensions | 85cm x 55cm x 60.7cm |
| Product Range | Freestanding Larder Fridges |
| Net Refrigerator Capacity | 126 L |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Net Total Capacity | 126 L |
| No. Refrigerator Shelves | 3 |
| Interior Light | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Depth | 60.7 cm |
| Door Alarm | Yes |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Features | Touch Control ? Adjust temp with a light tap, LED Side Lighting ? Brightens interior for visibility, Ergonomic Handle ? Opens fridge with ease, Adjustable Feet ? Fits uneven floors perfectly |
| Height | 85 cm |
| Key Feature 4 | Adjustable Feet ? Fits uneven floors perfectly |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Product Category Group | MDA |
| Colour Group | White |
| Shipping Height | 91.1 cm |
| Shipping Weight | 33.3 kg |
| Shipping Depth | 71.1 cm |
| Shipping Width | 56.7 cm |
| Weight | 30.7 kg |
| Width | 55 cm |
Liebherr TK14VD00 White Under Counter Larder Fridge
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


