











| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Model Number | SUFD3603 |
| Energy Rating | D |
| Key Feature 1 | Smart Frost tech ? Minimises frost & saves power |
| Key Feature 2 | Touch Control panel ? Access settings without opening |
| Key Feature 3 | Vario Space drawers ? Adapt storage for larger items |
| Noise Level | 34 dB |
| Product Type | Freezer |
| Product Dimensions | 81.9cm x 59.7cm x 55.6cm |
| Product Range | Integrated Freezers |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Climate Class | SN/T |
| Depth | 55.6 cm |
| Features | Smart Frost tech ? Minimises frost & saves power, Touch Control panel ? Access settings without opening, Vario Space drawers ? Adapt storage for larger items, Adjustable feet ? Ensure fridge stands perfectly level |
| Height | 81.9 cm |
| Key Feature 4 | Adjustable feet ? Ensure fridge stands perfectly level |
| Product Category Group | MDA |
| Shipping Height | 89 cm |
| Shipping Weight | 37 kg |
| Shipping Depth | 71 cm |
| Shipping Width | 61.5 cm |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 17.5 hr |
| Weight | 35.3 kg |
| Width | 59.7 cm |
Liebherr SUFD3603 Under Counter Freezer with Smart Frost
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


