





| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Model Number | IRC3920 |
| Energy Rating | C |
| Key Feature 1 | EasyFresh Seal ? Maintains optimal humidity for freshness |
| Key Feature 2 | Touch Display Control ? Simplifies fridge management effortlessly |
| Key Feature 3 | SoftSystem Door ? Ensures quiet and gentle closing every time |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 27 dB |
| Product Type | Fridge |
| Product Dimensions | 87.2cm x 55.9cm x 54.6cm |
| Product Range | Integrated Larder Fridges |
| Net Refrigerator Capacity | 137 L |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Net Total Capacity | 137 L |
| No. Refrigerator Shelves | 5 |
| Additional Information | This fully integrated fridge offers maximum convenience with UltraSilent, SoftSystem for gentle opening and closing, and bright LED lighting. It can be operated very easily via the touch display |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Interior Light | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Depth | 54.6 cm |
| Door Alarm | Yes |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Features | EasyFresh Seal ? Maintains optimal humidity for freshness, Touch Display Control ? Simplifies fridge management effortlessly, SoftSystem Door ? Ensures quiet and gentle closing every time, UltraSilent Operation ? Keeps your kitchen peaceful and calm |
| Height | 87.2 cm |
| Key Feature 4 | UltraSilent Operation ? Keeps your kitchen peaceful and calm |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Product Category Group | MDA |
| Shipping Height | 93.1 cm |
| Shipping Weight | 37.4 kg |
| Shipping Depth | 62.2 cm |
| Shipping Width | 57.2 cm |
| Weight | 35.7 kg |
| Width | 55.9 cm |
Liebherr IRC3920 Integrated Fridge with EasyFresh Tech
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


