





| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Model Number | IRBSD4120 |
| Energy Rating | D |
| Key Feature 1 | BioFresh safes ? Keeps food fresh near 0°C |
| Key Feature 2 | Touch display control ? Simple and intuitive use |
| Key Feature 3 | PowerCooling system ? Evenly cools every corner |
| Noise Level | 35 dB |
| Product Type | Fridge |
| Product Dimensions | 121.3cm x 54.1cm x 54.5cm |
| Product Range | Integrated Larder Fridges |
| Net Refrigerator Capacity | 189 L |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Display Screen Type | Touch Screen |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Net Total Capacity | 189 L |
| No. Refrigerator Shelves | 4 |
| Additional Information | Bottle and Can Rack, 10 Eggs Rack, Partially extendible telescopic rails |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Interior Light | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Depth | 54.5 cm |
| Door Alarm | Yes |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Features | BioFresh safes ? Keeps food fresh near 0°C, Touch display control ? Simple and intuitive use, PowerCooling system ? Evenly cools every corner, Spacious design ? Fits larger items with ease |
| Height | 121.3 cm |
| Key Feature 4 | Spacious design ? Fits larger items with ease |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Product Category Group | MDA |
| Shipping Height | 127.7 cm |
| Shipping Weight | 48.5 kg |
| Shipping Depth | 62.2 cm |
| Shipping Width | 55.5 cm |
| Weight | 45.7 kg |
| Width | 54.1 cm |
Liebherr IRBSD4120 plus BioFresh Integrated Fridge
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


