





| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Model Number | IRBBI5150 |
| Energy Rating | B |
| Key Feature 1 | BioFresh storage ? Keeps produce fresher longer |
| Key Feature 2 | SuperCool function ? Cools groceries in no time |
| Key Feature 3 | SoftSystem door ? Closes gently and quietly |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 29 dB |
| Product Type | Larder Fridge |
| Product Dimensions | 177cm x 55.9cm x 54.6cm |
| Product Range | Integrated Larder Fridges |
| Net Refrigerator Capacity | 296 L |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Net Total Capacity | 296 L |
| No. Refrigerator Shelves | 8 |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Interior Light | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Depth | 54.6 cm |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Features | BioFresh storage ? Keeps produce fresher longer, SuperCool function ? Cools groceries in no time, SoftSystem door ? Closes gently and quietly, LED LightTower ? Brightens interior for easy access |
| Height | 177 cm |
| Key Feature 4 | LED LightTower ? Brightens interior for easy access |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Product Category Group | MDA |
| Shipping Height | 182.9 cm |
| Shipping Depth | 62.2 cm |
| Shipping Width | 57.2 cm |
| Weight | 72.3 kg |
| Width | 55.9 cm |
Liebherr IRBBI5150 Integrated Larder Fridge 296L
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


