













| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Model Number | ICND5603 |
| Energy Rating | D |
| Key Feature 1 | NoFrost Technology ? Eliminates freezer defrosting hassle |
| Key Feature 2 | DuoCooling System ? Keeps fridge and freezer air separate |
| Key Feature 3 | PowerCooling ? Ensures even cold air distribution |
| Noise Level | 33 dB |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Product Dimensions | 193.8cm x 55.9cm x 54.6cm |
| Product Range | Integrated Fridge Freezers |
| Net Refrigerator Capacity | 215 L |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Display Screen Type | Digital Touch |
| Net Freezer Capacity | 70 L |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Net Total Capacity | 285 L |
| No. Freezer Drawers | 3 |
| No. Refrigerator Shelves | 5 |
| Additional Information | The guarantee of market freshness in the home is our EasyFresh-Safe, Fingertip control: the touch display enables easy and intuitive operation of your Liebherr. |
| Climate Class | SN/T |
| Depth | 54.6 cm |
| Defrost Type | No Frost |
| Features | NoFrost Technology ? Eliminates freezer defrosting hassle, DuoCooling System ? Keeps fridge and freezer air separate, PowerCooling ? Ensures even cold air distribution, LED Ceiling Light ? Brightens interior for clear visibility |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 6 kg |
| Height | 193.8 cm |
| Hinge Position | Right (not reversible) |
| Key Feature 4 | LED Ceiling Light ? Brightens interior for clear visibility |
| Product Category Group | MDA |
| Shipping Height | 199.6 cm |
| Shipping Weight | 68.2 kg |
| Shipping Depth | 62.2 cm |
| Shipping Width | 57.2 cm |
| Star Rating | 4 |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 9 hr |
| Weight | 64.3 kg |
| Width | 55.9 cm |
Liebherr ICND5603 No Frost Integrated Fridge Freezer
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


