













| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Model Number | ICNB5123 |
| Energy Rating | B |
| Key Feature 1 | EasyFresh-Safe ? Keeps produce fresh longer |
| Key Feature 2 | NoFrost system ? Eliminates freezer defrosting hassle |
| Key Feature 3 | DuoCooling ? Prevents odour transfer and preserves freshness |
| Noise Level | 29 dB |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Product Dimensions | 177cm x 55.9cm x 54.6cm |
| Product Range | Integrated Fridge Freezers |
| Net Refrigerator Capacity | 183 L |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Display Screen Type | Touch Screen |
| Net Freezer Capacity | 70 L |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Net Total Capacity | 253 L |
| No. Freezer Drawers | 3 |
| Climate Class | SN/T |
| Depth | 54.6 cm |
| Defrost Type | No Frost |
| Features | EasyFresh-Safe ? Keeps produce fresh longer, NoFrost system ? Eliminates freezer defrosting hassle, DuoCooling ? Prevents odour transfer and preserves freshness, SoftSystem door ? Ensures gentle and quiet closing |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 6 kg |
| Height | 177 cm |
| Key Feature 4 | SoftSystem door ? Ensures gentle and quiet closing |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Product Category Group | MDA |
| Shipping Height | 182.9 cm |
| Shipping Weight | 74.2 kg |
| Shipping Depth | 62.2 cm |
| Shipping Width | 58.5 cm |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 9 hr |
| Weight | 67.8 kg |
| Width | 55.9 cm |
Liebherr ICNB5123 NoFrost fridge-freezer with EasyFresh
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


