











| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Model Number | ICBA5123 |
| Energy Rating | A |
| Key Feature 1 | BioFresh safes ? Keep fruits and salads fresh |
| Key Feature 2 | SmartFrost system ? Minimise frost build-up easily |
| Key Feature 3 | DuoCooling tech ? Prevents flavour mixing |
| Noise Level | 32 dB |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Product Dimensions | 177.2cm x 56cm x 55cm |
| Product Range | Integrated Fridge Freezers |
| Net Refrigerator Capacity | 174 L |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Net Freezer Capacity | 81 L |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Net Total Capacity | 255 L |
| No. Freezer Drawers | 3 |
| No. Refrigerator Shelves | 4 |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Child Lock | Yes |
| Depth | 55 cm |
| Door Alarm | Yes |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Door Handles | Integrated |
| Features | BioFresh safes ? Keep fruits and salads fresh, SmartFrost system ? Minimise frost build-up easily, DuoCooling tech ? Prevents flavour mixing, Touch display control ? Simplifies usage instantly |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 6 kg |
| Height | 177.2 cm |
| Hinge Position | Right (not reversible) |
| Key Feature 4 | Touch display control ? Simplifies usage instantly |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 2 |
| Product Category Group | MDA |
| Shipping Height | 177 cm |
| Shipping Weight | 76.3 kg |
| Shipping Depth | 62.2 cm |
| Shipping Width | 58.5 cm |
| Star Rating | 4 |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 11 hr |
| Weight | 70.5 kg |
| Width | 56 cm |
Liebherr ICBA5123 Fridge Freezer with BioFresh Tech
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


