



















| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Model Number | CNSFA7723 |
| Energy Rating | A |
| Key Feature 1 | NoFrost technology ? eliminates manual defrosting hassle |
| Key Feature 2 | DuoCooling system ? keeps fridge and freezer air separate |
| Key Feature 3 | Touch Display control ? easy function selection daily |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 34 dB |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Product Dimensions | 201.5cm x 74.7cm x 67.5cm |
| Product Range | Freestanding Fridge Freezers |
| Net Refrigerator Capacity | 348 L |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Net Freezer Capacity | 138 L |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Split | 70/30 |
| Net Total Capacity | 485 L |
| No. Freezer Drawers | 3 |
| No. Refrigerator Shelves | 6 |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Depth | 67.5 cm |
| Defrost Type | No Frost |
| Door Handles | Recessed |
| Features | NoFrost technology ? eliminates manual defrosting hassle, DuoCooling system ? keeps fridge and freezer air separate, Touch Display control ? easy function selection daily, SuperSilent operation ? enjoy a quiet home environment |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 10 kg |
| Height | 201.5 cm |
| Hinge Position | Right (reversible) |
| Key Feature 4 | SuperSilent operation ? enjoy a quiet home environment |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 4 |
| Product Category Group | MDA |
| Colour Group | Silver/Grey |
| Shipping Height | 212 cm |
| Shipping Weight | 120.8 kg |
| Shipping Depth | 76.7 cm |
| Shipping Width | 77.2 cm |
| Star Rating | 4 |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 20 hr |
| Weight | 113.8 kg |
| Width | 74.7 cm |
Liebherr CNSFA7723 70/30 Silver No Frost Fridge Freezer
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


