





















| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Model Number | CBNDGC5723 |
| Energy Rating | C |
| Key Feature 1 | Energy Efficient Design ? Saves on electricity bills |
| Key Feature 2 | Spacious Interior ? Easily stores all your groceries |
| Key Feature 3 | Integrated Build ? Seamlessly fits your kitchen layout |
| Noise Level | 35 dB |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Product Dimensions | 201.5cm x 59.7cm x 67.5cm |
| Product Range | Freestanding Fridge Freezers |
| Net Refrigerator Capacity | 258 L |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Display Screen Type | Touch Screen |
| Net Freezer Capacity | 103 L |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Split | 70/30 |
| Net Total Capacity | 361 L |
| No. Freezer Drawers | 3 |
| No. Refrigerator Shelves | 4 |
| Additional Information | Power Cooling system: distributes the cold air efficiently throughout the entire refrigeration compartment, The LED ceiling lighting illuminates the interior from above ? providing a good overview of your food |
| Climate Class | SN/T |
| Depth | 67.5 cm |
| Door Alarm | Yes |
| Defrost Type | No Frost |
| Features | Energy Efficient Design ? Saves on electricity bills, Spacious Interior ? Easily stores all your groceries, Integrated Build ? Seamlessly fits your kitchen layout, Adjustable Shelves ? Customise storage to suit your needs |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 10 kg |
| Height | 201.5 cm |
| Key Feature 4 | Adjustable Shelves ? Customise storage to suit your needs |
| Number of Refrigerator Crispers | 2 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Product Category Group | MDA |
| Colour Group | Silver/Grey |
| Shipping Height | 208.7 cm |
| Shipping Weight | 83.7 kg |
| Shipping Depth | 76.7 cm |
| Shipping Width | 62.3 cm |
| Star Rating | 4 |
| Weight | 78.1 kg |
| Width | 59.7 cm |
Liebherr CBNDGC5723 Integrated Fridge Freezer Model
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


