











| Manufacturer | Indesit |
|---|---|
| GTIN | 8050147591505 |
| Colour | Stainless Steel |
| Model Number | MWI125GX |
| Key Feature 1 | Push&Go technology |
| Key Feature 2 | Quartz Grill |
| Key Feature 3 | AutoCook |
| Product Type | Built In Microwave |
| Product Dimensions | 39cm x 59.4cm x 37.9cm |
| Installation Type | Built In |
| Number Of Power Levels | 7 |
| Additional Information | 8 auto cook programs including: , Homemade lasagne, Soup, Fish fillet, Hamburger, Cupcakes, Vegetables, Pop corn, Potatoes gratin |
| Child Lock | Yes |
| Control Type | Touch |
| Depth | 37.9 cm |
| Features | Push&Go technology, Quartz Grill, AutoCook |
| Key Feature 1 | Push&Go technology |
| Height (cm) | 39 cm |
| Product Category Group | White Goods |
| Shipping Height | 46 cm |
| Shipping Weight | 19.34 kg |
| Shipping Depth | 43.6 cm |
| Shipping Width | 62 cm |
| Weight | 14.42 kg |
Indesit MWI125GX Push&Go MWI125GX Built In Microwave with Grill - Stainless Steel
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year

