

















| Manufacturer | Hotpoint |
|---|---|
| GTIN | 5054645591558 |
| Colour | Inox |
| Model Number | MF25GIXH |
| Key Feature 1 | Auto Cooking programmes |
| Key Feature 2 | Quartz grill |
| Key Feature 3 | Rapid defrost function |
| Product Dimensions | 39cm x 59.4cm x 37.9cm |
| Additional Information | Child lock, Auto clean, Grill cooking, 7 Power levels, LCD Display |
| Control Type | Dial and Touch |
| Depth | 37.9 cm |
| Features | Auto Cooking programmes, Quartz grill, Rapid defrost function |
| Key Feature 1 | Auto cooking programmes |
| Height (cm) | 39 cm |
| Product Category Group | White Goods |
| Weight | 15.95 kg |
Hotpoint MF25GIXH Built-In Compact Microwave Oven
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year

