

































| Manufacturer | Hotpoint |
|---|---|
| GTIN | 5054645668267 |
| Colour | White |
| Model Number | CS2A400HFMFA1 |
| Key Feature 1 | 394L capacity |
| Key Feature 2 | Fast Freeze function |
| Key Feature 3 | LED lighting |
| Product Dimensions | 91.6cm x 140.5cm x 69.8cm |
| Product Range | Chest Freezers |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Net Freezer Capacity | 394 L |
| Child Lock | Yes |
| Depth | 69.8 cm |
| Defrost Type | Manual |
| Features | 394L capacity, Fast Freeze function, LED lighting |
| Fast Freeze | Yes |
| Height | 91.6 cm |
| Product Category Group | White Goods |
| Colour Group | White |
| Weight | 48.9 kg |
| Width | 140.5 cm |
Hotpoint CS2A400HFMFAUK1 140.5cm Chest Freezer - White
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year

