





SAVE £70
| Manufacturer | Cda |
|---|---|
| GTIN | 5055833407224 |
| Model Number | CDI4121 |
| Energy Rating | E |
| Key Feature 1 | Super active drying ? Ensures perfectly dry dishes |
| Key Feature 2 | LED info dot projects cycle progress clearly |
| Key Feature 3 | Acoustic signal indicates when wash finishes |
| Noise Level | 47 dB |
| Product Type | Dishwasher |
| Water Consumption | 9 L |
| Product Dimensions | 82cm x 44.8cm x 55cm |
| Product Range | Integrated Slimline Dishwashers |
| Installation Type | Integrated |
| Display Screen Type | LED |
| Control Type | Button |
| Delay Timer | Yes |
| Warranty Information | registration requiredto activate this guarantee you must register the appliance within 60 days of purchase at https://www.cda.co.uk/warranty/serial-numbers/ the warranty will be extended to a lifetime parts warranty (capped at 15 years) and 2 years labour |
| Depth | 55 cm |
| Half Load Supported | Yes |
| Features | Super active drying ? Ensures perfectly dry dishes, LED info dot projects cycle progress clearly, Acoustic signal indicates when wash finishes, Compact 45cm width ? Fits tight kitchen spaces |
| Dry Efficiency | A |
| Height | 82 cm |
| Key Feature 4 | Compact 45cm width ? Fits tight kitchen spaces |
| Place Setting Capacity | 10 |
| Product Category Group | MDA |
| Programmes | Eco 50?°C, Intensive 65?°C, Hygiene Pro 70?°C, 50 minutes 65?°C, 30 minutes 40?°C, Prewash |
| Salt Indicator - Light | Yes |
| Rinse Aid Indicator | Yes |
| Shipping Height | 86.1 cm |
| Shipping Depth | 66.1 cm |
| Shipping Width | 49.4 cm |
| Wash Efficiency | A |
| Width | 44.8 cm |
CDA CDI4121 45cm Integrated Slimline Dishwasher 10PS
Call 020 8669 9531 for availability
- Warranty 1 Year


