

























SAVE £66
| Manufacturer | Bosch |
|---|---|
| Colour | Tempered glass surface, Black |
| Model Number | PPM9A6I40 |
| Key Feature 1 | Install the hob either flush or slightly raised on the worktop |
| Key Feature 2 | Tempered glass surface, Black |
| Key Feature 3 | Design co-ordinated control dials |
| Product Type | Gas Hob |
| Electrical Connection | Hard wired |
| Product Dimensions | 54 x 915 x 520mm |
| Product Range | Gas Hobs |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Amp Rating | 13 |
| Control Type | Knob Control |
| Cooking Element Type | Gas |
| Depth | 52 cm |
| Features | Flame Select Control ? Enables precise heat settings, Tempered Glass Surface ? Adds durability and style, Spacious 90cm Width ? Accommodates multiple pans, Dishwasher-safe Supports ? Simplifies cleanup tasks |
| Cooking Zones | 5 gas burners |
| Needs Hard Wiring by an Electrician | Yes |
| Flame Safety Device | Yes |
| Height | 4.5 cm |
| Key Feature 4 | Dishwasher-safe Supports ? Simplifies cleanup tasks |
| Number of Cooking Elements | 5 |
| Pan Supports | Yes |
| Product Category Group | MDA |
| Power | 11.5 W |
| Shipping Height | 17 cm |
| Shipping Weight | 26.3 kg |
| Shipping Depth | 66 cm |
| Shipping Width | 112 cm |
| Weight | 22.9 kg |
| Width | 91.5 cm |
| Wok Burner | Yes |
Bosch PPM9A6I40 90cm Built-In Black Gas Hob
Rapid Delivery Available

